BİLİM SPOR KÜLTÜR PARKLARIYenimahalle, Keçiören, Sincan ve Çankaya’da kurulacak Bilim-Spor Kültür parkları sayesinde, her yaştan insanın keyifle zaman geçirebileceği güvenli, huzurlu sosyal imkanlarla kompleks parklar oluşturulacak.

Parkların her birinin içerisinde Bilim, Spor ve Kültür başlıklarını kapsayan etkinlik bölgeleri bulunacak. Bilim Spor ve Kültür Parklarının ana amacı, insanlarımızı tüketmenin ötesinde üretmeye, ailecek hep birlikte zaman geçirmeye ve eğlenceli bir ortamda kendilerini geliştirmeye yönlendirebilmek.

Bilim:

Çocuklar bilgisayar atölyeleri, mekanik ve elektronik atölyeleri, planetaryum ve bilim merkezleri gibi alanlarda kendilerini geliştirebilecek, yaşıtlarıyla sosyalleşerek eğlenerek öğrenecek.

Spor:

Havuzlar, koşu ve yürüyüş parkurları, spor sahaları, savunma sanatları bulunacak. Hem yetişkinler hem çocuklar bu olanaklardan faydalanabilecek.

Kültür:

Resim, heykel, müzik, el sanatları atölyelerinde kurslar verilecek, sergiler, konserler düzenlenecek. Bilim, Spor ve Kültür Parkları, kurulduğu ilçelerde ailelere kaliteli zaman geçirme olanağı sunmanın yanı sıra bu parklarda çalışmak, eğitim vermek, etkinlik hazırlamak isteyenler açısından büyük bir istihdam fırsatı oluşturacak.