BİLİŞİM KENTİGölbaşı’nda kurulması planlanan Bilişim Kenti Projemizin öncelikli amacı şehir dışına ve yurt dışına verdiğimiz beyin göçünün önüne geçmek, başarılı gençlerimizin ve girişimcilerimizin Ankara’da kalmayı tercih etmelerini sağlamak, hatta yurt dışından mentorları ve yatırımcıları Başkentimize çekebilmek…

İçerisinde yüzlerce bilim ve teknoloji projesini barındırması planlanan Gölbaşı Bilişim Kenti; altyapısı, yolları, mimarisi, her türlü sosyal imkanları ve doğası ile Ankara’nın bu bölgesini cennet gibi bir alan haline getirecek. Proje, en küçük girişimcilerden büyük şirketlere de kadar her ölçekte bilim ve teknoloji alanında çalışan isimlere ev sahipliği yapacak. Gölbaşı Bilişim Kenti, sağladığı olanaklar sayesinde ülkemizin düşünen, tasarlayan ve üreten insanlarının buluşma, üretim ve istihdam merkezi haline gelecek.

Kuluçka Merkezleri ve Hızlandırma Programları sayesinde, bilim ve teknoloji konusunda ortaya çıkan girişim fikirleri olgunlaştırılarak yatırımcılarla buluşturulacak aşamaya getirilecek, genç teknoloji girişimcilerine uygun büyüme ortamı sağlanacak. Muazzam ölçekte bir bilişim kenti olması planlanan Gölbaşı Bilişim Kenti Projesi, Başkent Ankara'nın ve Türkiye'nin ekonomisine güç katacak.