E-SPOR PROJESİ


Elektronik sporlar ya da kısa adıyla “e-spor”, günümüzde bilgisayar oyunu tutkunu gençlerin büyük beğeni ve ilgiyle takip ettikleri bir alan… Nasıl ki satranç bir zihin sporu olarak literatürde yerini almış ve spor kulüplerince desteklenen branş haline gelmişse, bugün aynısı e-spor için de geçerli. Şimdi, oyuncularının el-göz-beyin koordinasyonuna ve odaklanma kondisyonuna dayalı olan e-sporu branşları arasında katmak için amatör ve profesyonel spor kulüpleri birbiriyle yarış halinde…

Tüm bu güncel gelişmeleri göz önünde bulunduran Mansur Yavaş ve ekibi, Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından kurulacak olan e-spor merkezlerinde bu alana ilgi duyan 18 yaş ve üzeri gençlerimize profesyonel gelişim fırsatı sunacak. Antrenörler denetiminde yönetilen merkezlerde, gençlerimize sağlıklı bir ortamda e-spor ile ilgilenme olanağı verilmiş olacak. Başarılı olduğu tespit edilen gençlerimizden kurulacak spor takımlarıyla da ulusal ve uluslararası gaming turnuvalarına katılım sağlanacak.

E-spor projesinin bir diğer katkısı da bu alanda lisanslı sporcu olmanın ötesinde oyun tasarımı, 3D karakter tasarımı, oyun kodlama gibi alanlarda meslek edinmek veya kendini geliştirmek isteyen gençlerimize eğitim fırsatları sunulacak olması.