İLKELERİM


Ekibimle birlikte en büyük projemiz, bugüne kadarki belediyecilik anlayışını sil baştan değiştirerek “İNSAN ODAKLI BELEDİYECİLİK” kavramını Ankara halkının bilincine yerleştirmek ve bu değişimin, ülke geneline ilham kaynağı olmasını sağlamak.

Yaşam kalitesi çalışmalarımız, Ankara halkının eğitim olanaklarına ulaşabiliyor olması, temiz hava soluyabiliyor olması, daha yeşil, yürünebilir bir şehirde yaşıyor olması, güvenli ve temiz dinlenme alanlarına sahip olması, engelli ve yaşlılara sunulan hizmet olanaklarını kapsıyor.

Ekibimle Birlikte Aklımıza ve Yüreğimize Yazdığımız 3 BELEDİYECİLİK İLKESİ:KATILIMCILIK


Herkes, yaşadığı şehirle ilgili fikirlerini, önerilerini, eleştirilerini belediyeye sunmakta özgür olacak. Bunu yaparken, vatandaşların hangi siyasi görüşten, hangi kökenden olduğuna bakılmaksızın eşit söz hakkı verilecek. Katılımcı demokrasi bilinci, Ankaralılar’ın bilincine yerleştirilecek.

ŞEFFAFLIK


Belediyenin, daha önce halktan sır gibi sakladığı gelir ve giderler açıkça beyan edilecek. Vatandaş, ödediği faturanın arkasında ödeyeceği ücretin nerelere aktarılacağını bir bir görecek.

HESAP VERİLEBİLİRLİK


Yapılacak projelerin halk tarafından benimsenmesi önceliğimizdir. Yine de değişiklik talebi olduğunda, Ankara Belediyesi vatandaşının eleştirilerine kulak verecek ve gereken hesaplamalarını gerçekleştirdikten sonra çalışmalarının yönünü halkın talepleri doğrultusunda değiştirebilecektir.

Bu ilkeler doğrultusunda Ankara halkı, alınan ücretin nerelere harcanacağına dair detayların faturaların arkasında halka açıkça belirtildiği ve “Önce İnsan” diyen bambaşka bir belediyecilik anlayışıyla karşılaşacak.