İNGİLİZCE EĞİTİM KÖYÜ PROJESİ


Ankara’nın seçilecek bir ilçesinde, İngilizce Eğitim Köyü kurulacak. Bu projenin ana amacı, dil öğrenmek ve yabancı dil kullanımını pekiştirmek için yurt dışına çıkma zorunluluğunu ortadan kaldırmak. Yabancı dili gerçek hayat içerisinde kullanmak isteyenlerin bu köyde diledikleri kadar süre konaklamaları ve eğlenceli zaman geçirerek öğrendiklerini uygulamaları mümkün olacak.

Kurulacak köy içerisinde; İngilizce eğitim veren kurumlar, eğitimcilerin konakladığı lojmanlar, öğrencilerin kalacağı yurtlar ve apart dairelerin yanı sıra gerçek bir şehir gibi hizmet veren dükkanlar, kafeler, kitapçılar, sinemalar, kuaförler bulunacak. Köyde çıkan gazeteden restoranlardaki menülere her şey İngilizce olacak, içerisinde çalışan herkes İngilizce konuşacak. Böylece içeriye bir kez giren herkes, İngilizce Eğitim Köyün'de kaldığı süre boyunca İngilizce konuşmak zorunda olacak.

Bu proje hayata geçirildiğinde Türkiye’ye yakın olan birçok ülke vatandaşına da Türkiye’de İngilizce öğrenmeleri için olanak sunulmuş olacak. Bir tür eğitim turizmi projesi olan İngilizce Eğitim Köyü, ülke ekonomisine de katkı sağlayacak.