SAĞLIK


Alkol ve madde bağımlılıkları ile mücadele merkezlerinin artırılması yönünde somut adımlar atılacaktır. Özellikle gençlerimizin, çocuklarımızın alkol ve madde bağımlılıklarından korunması için çalışacak olan bu merkezlerde, hali hazırda bağımlı olan kişilerin de tedavisi için yapıcı ve topluma kazandırıcı politikalar izlenecektir.
İl ve ilçe merkezlerindeki sağlık kuruluşlarına ulaşma ve kapsamlı tarama yaptırma olanağı olmayan, özellikle kırsal bölgelerde ikamet eden kimseler için gezici sağlık taraması aracı hizmete sokulacak.
Şehir dışından gelen hasta yakınlarının en büyük problemi, refakatçisi oldukları hastaların tedavi süreci boyunca kalabilecekleri bir yer olmaması. Bu sorunun çözümü için hastane yakınlarında konforlu konaklama olanağı sunan belediye misafirhaneleri açılacak.
Sağlık merkezlerine ulaşım, daha fazla toplu ulaşım olanağının sağlanması ile elbette kolaylaşacaktır. Bu proje ise hasta, engelli, yaşlı, hamile veya küçük çocuklu ailelerin kullanabileceği ve yalnızca doğrudan hastanelere ulaşımı sağlayan ek özel servis araçlarının devreye alınmasını kapsamaktadır.