SPOR


Devlet okullarımızın en büyük problemlerinden birisi olan spor malzemesi eksiğini gidermek için ayrım yapmadan tüm devlet okullarımıza temel beden eğitimi ekipmanlarının yer alacağı Spor Kutusu desteği vereceğiz.
İlk etapta Etimesgut, Keçiören, Mamak ve Yenimahalle ilçelerimizde faaliyete geçmek üzere Spor Parklarımızla hemşehrilerimize aktif, sosyal, sağlıklı bir yaşam için yeni ve çeşitli imkanlar sunacağız.
Merkezimizde spor hekimi, fizyoterapistler, masörler, kondisyonerler, spor psikologları ve beslenme uzmanları görev yapacaktır.
Randevu sistemiyle çalışacak merkezimiz branş ayrımı yapmadan Tüm Amatör Sporculara hizmet verecektir.
Anlaşmalı hastanelerde sporcularımızın röntgen çekimlerinin, tıbbi görüntüleme (MRI) ve gerekli görülecek tahlillerinin yapılması sağlanacaktır.
Ümitköy-Söğütözü-TOBB-Atatürk Orman Çiftliği güzergahında yapacağımız 32 km Bisiklet Yolu ile sağlığa, tasarrufa, doğa dostu yaşama pedal çevireceğiz.
Amatör spora ve sporculara desteklerimizin yanı sıra amatör spora ilgiyi artırmak için müsabakaların yayınlanacağı “Amatör Spor Portalı” oluşturacağız. Bu ortak yayın ile camia bilgilendirilecek. Tüm medya kanallarıyla Amatör Sporun Sesi olacağız.
Ankaramızı ulusal ve uluslararası yarışmalarda temsil edecek sporcularımıza ve kulüplerimize ayni ve maddi destek sağlayacağız.
Ankara amatörünün sosyal tesis eksiğini karşılayacak, modern bir tesis oluşturulacak ve Ankara spor dünyasının duayen ismi olan İLHAN CAVCAV’ın adını bu tesiste yaşatacağız.
Mustafa Kemal Atatürk tarafından geleceğimiz, umudumuz çocuklarımıza armağan edilmiş “23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı”nda Başkentimizde büyük bir organizasyonla dünya çocuklarının katılımıyla Çocuk Olimpiyatları düzenleyeceğiz.
Başkentli amatör sporcularımıza ücretsiz ulaşım desteği sağlayacağız.

Uzman akademisyenler tarafından onaylı sporculara özel gıda desteği sunacağız.

Uluslararası standartlarda malzeme yardımı yapacağız.

Başkentli sporcularımızı yetiştirecek değerli eğitmenlerimize alanında uzman kadrolar tarafından destek eğitimleri vereceğiz.