YARDIMLAR


2014’ten gelen sözümüzü tutacağız. Belediyeden yardım alanlara 20 ton suya kadar indirimli su verilmesi sözümüz uygulanacak.
Öğrenci belgesini ve kira kontratını getiren üniversite öğrencilerimize, Büyükşehir Belediyesi tarafından indirimli su sağlanacak.
Yardım alan ailelerin çocuklarının eğitim masrafları, bizzat belediye tarafından karşılanacak, her mahallede kütüphane ve ücretsiz etüt merkezleri olacak.
Yardım alan ailelerin çocuklarının okul servis ücretini, Mansur Yavaş döneminde Ankara Büyükşehir Belediyesi karşılayacak.
Yardıma ihtiyaç duyan insanları yardım kuyruklarında bekletmek, evlerine arada bir uğrayıp sadaka dağıtmak ve bunu kameralar önünde reklama dönüştürmek gibi onur kırıcı yöntemler yerine Hemşehri Kart hizmeti devreye sokulacak. Bu kart ile ihtiyaç sahibi vatandaşlar, diledikleri marketten diledikleri ürünü alabilecek.
Üstün yetenekli olup ailesinin özel okula gönderme olanağının olmadığı çocuklarımız tespit edilecek ve onların eğitimlerine uygun okullarda devam edebilmeleri için gereken destek sağlanacak.
Belediyenin kuracağı web sayfası üzerinden karşılıklı yardımlaşma ve dayanışma amacıyla gıda ve giysi bankaları kurulacak. “Armağan Ekonomisi” bilincinin yaygınlaşması için çalışmalar yapılacak.